O książeczce słów kilka... 0
O książeczce słów kilka...

Od momentu, kiedy dowiedzieliśmy się o wadzie stopy u córki, szukaliśmy wszystkiego co mogłoby pomóc w przejściu przez etap leczenia zarówno Hani jak i nam- rodzicom. Po kupieniu śpiochów bez stóp i odpowiednich skarpetek do bucików, które są tak naprawdę jedynymi ,,must have” dla clubfoota, męczyło nas, że nic więcej nie możemy zrobić.

Trochę dla córki, ale chyba w większym dla nas powstał pomysł stworzenia książeczki. Dla córki chcieliśmy stworzyć postać, z którą będzie mogła się utożsamiać, dla nas jako rodziców potraktowaliśmy to jako formę terapii i próby (udanej!) akceptacji wady i butów. Chcieliśmy przedstawić buty, które towarzyszyć nam mają przynajmniej do 4 urodzin Hani, jako coś magicznego, fajnego. Początkowo baliśmy się ich i traktowaliśmy je jako przykry obowiązek, jednak szybko okazało się, że córka traktuje je jako coś naturalnego! Wiemy, że za każdym razem gdy zakładamy buty jesteśmy o krok bliżej do zdrowego i normalnego, aktywnego życia.

Książka, która początkowo miała być wydrukowana na domowej drukarce postanowiliśmy wydać w większym nakładzie. Powstała zbiórka na portalu crowdfundingowym, jednak niestety nie udało nam się uzbierać potrzebnej kwoty. Temat na chwilę przycichł, jednak po wielu słowach wsparcia postanowiliśmy dokończyć projekt!

Mimo, że byliśmy zieloni w temacie wydawania książek, poszliśmy w to :) Fascynujący był każdy etap- od tworzenia zarysu książeczki poprzez współpracę z ilustratorką- Natalią Huć, aż po domykanie całości z pomocą drukarni. Jednak kiedy grubo po ponad roku od narodzin pomysłu, do drzwi zadzwonił kurier z gotowymi, jeszcze cieplutkimi książkami emocje sięgnęły zenitu!

Teraz nie pozostaje nam nic innego niż zaproszenie do świata Króliczka i jego magicznych bucików! Mamy nadzieję, że przyniesie on wiele radości czytelnikom- i tym małym z butami na nogach i tym starszym- troszczącym się o te nogi jak o największy skarb :)

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl